(7kB)


 Rirma przyjazna zwierzętom 

Kilka informacji


Uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych i motorowych.

Osoby nie posiadające uprawnień żeglarskich mogą prowadzić samodzielnie jachty żaglowe o długości całkowitej nie przekraczającej 7,5 metrów oraz łodzie motorowe o mocy silnika nie przekraczającej 10 kW (około 13 KM) (podstawa prawna: Dz.U. z 2007r. nr 171 poz 1208)

Osoby pragnące pływać większymi jednostkami lub o większej mocy silnika (np. skuter wodny), wg polskich przepisów powinny posiadać stosowne uprawnienia potwierdzone odpowiednim patentem nadanym przez Polski Związek Żeglarski (PZŻ) lub Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego (PZMWiNW). 

Każdy z moich jachtów żaglowych można wynająć jako spacerowy jacht motorowy.

Zostanie wtedy zdemontowany maszt i pływanie odbywa się na silniku. 
/ Demontaż i ponowny montaż masztu jest płatny /

Silniki mają moc poniżej 10 kW, więc można je obsługiwać bez uprawnień motorowodnych.


 

   JACHTY - OFERTA

Firma "AnDar" posiada następujące jednostki pływające: 


(58kB)Rhodos 940 - "Absolut"

Rhodos 940 to duży i wygodny jacht turystyczny przeznaczony dla załogi ośmio -dziewięcio osobowej i dający duży komfort bytowy tak dużej  załodze. Jego nowoczesne wyposażenie pozwala jednoosobowo prowadzić jacht bez konieczności opuszczania kokpitu.Jest jednym z największych jachtów na Mazurach. Jest wyposażony w lodówkę oraz ogrzewanie gazowe. Pomimo dużego komfortu który oferuje wnętrze jachtu, jest on łódką szybką i dającą dużą satysfakcję z wyprzedzania innych jednostek. Ma on 42 metry kwadratowe powierzchni żagli. Do prowadzenia jachtu Absolut konieczne są uprawnienia żeglarskie.

(2kB)


 


(69kB)Tes 678 - "Bacardi"

Tes 678 to pięcio - sześcioosobowy, wygodny i bezpieczny jacht przeznaczony do żeglugi rodzinnej. Dobrze pływa przy wszystkich wiatrach i choć pływanie to ma charakter turystyczny można "wyregacić" na nim wiele innych jachtów. Polecany dla osób ceniących bezpieczne pływanie i żeglujących z małymi dziećmi. Jego nowoczesne wyposażenie pozwala jednoosobowo prowadzić jacht bez konieczności opuszczania kokpitu. Jacht posiada sztorm reling zabezpieczający przed wypadnięciem do wody. Kokpit jest szeroki i wygodny bez problemu mieszczący całą załogę.


(2kB)(69kB)
Tes 678 - "Burgund"

Tes 678 to pięcio - sześcioosobowy, wygodny i bezpieczny jacht przeznaczony do żeglugi rodzinnej. Dobrze pływa przy wszystkich wiatrach i choć pływanie to ma charakter turystyczny można "wyregacić" na nim wiele innych jachtów. Polecany dla osób ceniących bezpieczne pływanie i żeglujących z małymi dziećmi. Jego nowoczesne wyposażenie pozwala jednoosobowo prowadzić jacht bez konieczności opuszczania kokpitu. Jacht posiada sztorm reling zabezpieczający przed wypadnięciem do wody. Kokpit jest szeroki i wygodny bez problemu mieszczący całą  załogę.

(2kB) 
(82kB)
Joker 785 - "Dom Perignon"

Joker 785 to duży i wygodny jacht turystyczny przeznaczony dla załogi nawet ośmioosobowej i dający duży komfort mieszkalno bytowy takiej załodze. Jego nowoczesne wyposażenie pozwala jednoosobowo prowadzić jacht bez konieczności opuszczania kokpitu. Jest jachtem zaprojektowanym specjalnie na Mazury.
Jest zarejestrowany na 8 osób. Do prowadzenia jachtu Dom Perignon konieczne są uprawnienia żeglarskie.


(2kB)(69kB)
Tes 678 - "Grappa"

Tes 678 to pięcio - sześcioosobowy, wygodny i bezpieczny jacht przeznaczony do żeglugi rodzinnej. Dobrze pływa przy wszystkich wiatrach i choć pływanie to ma charakter turystyczny można "wyregacić" na nim wiele innych jachtów. Polecany dla osób ceniących bezpieczne pływanie i żeglujących z małymi dziećmi. Jego nowoczesne wyposażenie pozwala jednoosobowo prowadzić jacht bez konieczności opuszczania kokpitu. Jacht posiada sztorm reling zabezpieczający przed wypadnięciem do wody. Kokpit jest szeroki i wygodny bez problemu mieszczący całą załogę.


Grappa techniczna
(58kB)
Solina 27  - "Metaxa"

Solina 27 to nowoczesny jacht turystyczny. Jacht jest szybki, bezpieczny i łatwy w obsłudze. Jest bardzo wygodny. Dwie dwuosobowe kabiny i dwie koje w mesie, w tym jedna rozkładana podwójna, zapewniają sporo miejsca dla siedmiu - ośmiu osób. W pełni wyposażony kambuz z kuchenką dwupalnikową i lodówką. Duży przedział sanitarny z umywalką i WC. Wiele szafek, jaskółek i bakist pomieszczą rzeczy załogi. Jacht z mieczem obrotowym.
Do prowadzenia jachtu Metaxa konieczne są uprawnienia żeglarskie.

(2kB)
(58kB) Bostrom 31 - "Bosse"

Bosse
jest jachtem morskim o bardzo dużej dzielonści morskiej.
Jest przewidziany  do wygodnej żeglugi dla 4 - 5 osób. Posiada 5 koi oraz kokpit który spokojnie mieści pięciu żeglarzy.
Jest  to szwedzka konstrukcja zaprojektowana do warunków panujących na Bałtyku i Morzu Północnym.
Posiada udogodnienia pozwalające kierować jachtem bez konieczności opuszczania kokpitu.
Łódź stacjonuje w Kamieniu Pomorskim.


Do prowadzenia jachtu Bosse konieczne są uprawnienia żeglarskie.

(2kB)
Bosse 2 Maxi 95Maxi 95  - " Bosse 2"

Szwedzki jacht o dużej dzielności morskiej.Znaczna szerokość i długość daje duży komfort podczas żeglugi.
Łódka jest wygodna i stabilna skonstruowana do pływania po Bałtyku i Morzu Północnym.
Pewnie żegluje na bałtyckiej fali nawet przy silnych wiatrach. Jacht jest wyposażony i przygotowany do wielodniowej żeglugi morskiej i jest obsługiwany z kokpitu.
Posiada 6 koi z czego dwie w kajucie rufowej.
Łódź stacjonuje w Marinie w Kamieniu Pomorskim.

Do prowadzenia jachtu Bosse 2 konieczne są uprawnienia żeglarskie.(2kB)
Bosse 2 Maxi 95Westerly Fulmar  - " Bosse 1"

Jacht konstrukcji angielskiej o dużej wygodzie i dzielności morskiej. Szerokość 333 cm i długość 970 cm daje duży komfort podczas żeglugi, a stosunkowo niewielkie zanurzenie - 160 cm pozwala pływać nawet po płytszych akwenach.
Łódka jest bardzo stabilna, skonstruowana do pływania po Morzu Północnym co sprawia że pewnie żegluje na fali nawet przy silnych wiatrach. Jacht jest wyposażony i przygotowany do żeglugi morskiej i obsługiwany z kokpitu.
Posiada 5 koi /7 miejsc do spania/ z czego dwie w kajucie dziobowej, dwie w mesie i jedna podwójna w części rufowej.
Do prowadzenia jachtu Bosse 1 konieczne są uprawnienia żeglarskie.


(2kB)
VerityWeekend 820 - "Jaćwing"

Jaćwing to wygodny jacht motorowy, przeznaczony do bezpiecznej turystyki rodzinnej. Napędzany jest oszczędnym czterosuwowym silnikiem Tohatsu o mocy 30 kM i może rozwinąć prędkość do 12 km na godzinę.Dwie dwuosobowe koje, jedna w kabinie dziobowej / w tej koi jest dość miejsca dla dwóch dorosłych osób i dziecka, druga pod kokpitem oraz dwie koje w mesie, w tym jedna rozkładana podwójna, zapewniają siedem wygodnych miejsc do spania.
Kompletnie wyposażony kambuz i lodówka na gaz i 220 V tworzą doskonałe warunki do przygotowani posiłków. Wiele szafek, jaskółek i bakist oraz duży przedział sanitarny wyposażony w chemiczne WC dopełniają reszty..
Do prowadzenia jachtu Jaćwing konieczna jest praktyka w prowadzeniu większych jachtów motorowych, oraz co najmniej jedna osoba do pomocy sternikowi w  manewrach w portach i śluzach.


(2kB)


Jachty są ubezpieczone, posiadają OC, ale w wpadku likwidacji szkód uezpieczyciel PTU Warta pobiera franszyzę, czyli udział własny, w wysokości 10% ale nie mniejszy niż 860 zł,  ten koszt pokrywa sprawca szkody, czyli czarterujący.

Każdy z moich mazurskich jachtów żaglowych można wynająć jako spacerowy jacht motorowy. Zostanie wtedy zdemontowany maszt i pływanie odbywa się na silniku.

Silniki mają moc poniżej 10 kW, więc można je obsługiwać bez uprawnień motorowodnych.
Koszt demontażu  masztu wynosi 200 zł.
Posiadam do wynajęcia lodówki przenośne
o pojemności około 40 litrów zasilane propan butanem  i napięciem 220 V. Schładzają produkty do 30 stopni poniżej temperatury otoczenia.