(7kB)


 Rirma przyjazna zwierzętom 

Kilka informacji


Uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych i motorowych.

Osoby nie posiadające uprawnień żeglarskich mogą prowadzić samodzielnie jachty żaglowe o długości całkowitej nie przekraczającej 7,5 metrów oraz łodzie motorowe o mocy silnika nie przekraczającej 10 kW (około 13 KM) (podstawa prawna: Dz.U. z 2007r. nr 171 poz 1208)

Osoby pragnące pływać większymi jednostkami lub o większej mocy silnika (np. skuter wodny), wg polskich przepisów powinny posiadać stosowne uprawnienia potwierdzone odpowiednim patentem nadanym przez Polski Związek Żeglarski (PZŻ) lub Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego (PZMWiNW). 

Każdy z moich jachtów żaglowych można wynająć jako spacerowy jacht motorowy.

Zostanie wtedy zdemontowany maszt i pływanie odbywa się na silniku. 
/ Demontaż i ponowny montaż masztu jest płatny /

Silniki mają moc poniżej 10 kW, więc można je obsługiwać bez uprawnień motorowodnych.


 

   JACHTY - OFERTA

Firma "AnDar" posiada następujące jednostki pływające: 


(58kB)Rhodos 940 - "Absolut"

Rhodos 940 to duży i wygodny jacht turystyczny przeznaczony dla załogi ośmio -dziewięcio osobowej i dający duży komfort bytowy tak dużej  załodze. Jego nowoczesne wyposażenie pozwala jednoosobowo prowadzić jacht bez konieczności opuszczania kokpitu.Jest jednym z największych jachtów na Mazurach. Jest wyposażony w lodówkę oraz ogrzewanie gazowe. Pomimo dużego komfortu który oferuje wnętrze jachtu, jest on łódką szybką i dającą dużą satysfakcję z wyprzedzania innych jednostek. Ma on 42 metry kwadratowe powierzchni żagli.


(2kB)


 


(69kB)Tes 678 - "Bacardi"

Tes 678 to pięcio - sześcioosobowy, wygodny i bezpieczny jacht przeznaczony do żeglugi rodzinnej. Dobrze pływa przy wszystkich wiatrach i choć pływanie to ma charakter turystyczny można "wyregacić" na nim wiele innych jachtów. Polecany dla osób ceniących bezpieczne pływanie i żeglujących z małymi dziećmi. Jego nowoczesne wyposażenie pozwala jednoosobowo prowadzić jacht bez konieczności opuszczania kokpitu. Jacht posiada sztorm reling zabezpieczający przed wypadnięciem do wody. Kokpit jest szeroki i wygodny bez problemu mieszczący całą załogę.


(2kB)(69kB)
Tes 678 - "Burgund"

Tes 678 to pięcio - sześcioosobowy, wygodny i bezpieczny jacht przeznaczony do żeglugi rodzinnej. Dobrze pływa przy wszystkich wiatrach i choć pływanie to ma charakter turystyczny można "wyregacić" na nim wiele innych jachtów. Polecany dla osób ceniących bezpieczne pływanie i żeglujących z małymi dziećmi. Jego nowoczesne wyposażenie pozwala jednoosobowo prowadzić jacht bez konieczności opuszczania kokpitu. Jacht posiada sztorm reling zabezpieczający przed wypadnięciem do wody. Kokpit jest szeroki i wygodny bez problemu mieszczący całą  załogę.

(2kB) 
(82kB)
Joker 785 - "Dom Perignon"

Joker 785 to duży i wygodny jacht turystyczny przeznaczony dla załogi nawet ośmioosobowej i dający duży komfort mieszkalno bytowy takiej załodze. Jego nowoczesne wyposażenie pozwala jednoosobowo prowadzić jacht bez konieczności opuszczania kokpitu. Jest jachtem zaprojektowanym specjalnie na Mazury.
Jest zarejestrowany na 8 osób. 


(2kB)(69kB)
Tes 678 - "Grappa"

Tes 678 to pięcio - sześcioosobowy, wygodny i bezpieczny jacht przeznaczony do żeglugi rodzinnej. Dobrze pływa przy wszystkich wiatrach i choć pływanie to ma charakter turystyczny można "wyregacić" na nim wiele innych jachtów. Polecany dla osób ceniących bezpieczne pływanie i żeglujących z małymi dziećmi. Jego nowoczesne wyposażenie pozwala jednoosobowo prowadzić jacht bez konieczności opuszczania kokpitu. Jacht posiada sztorm reling zabezpieczający przed wypadnięciem do wody. Kokpit jest szeroki i wygodny bez problemu mieszczący całą załogę.


Grappa techniczna
(58kB)
Solina 27  - "Metaxa"

Solina 27 to nowoczesny jacht turystyczny. Jacht jest szybki, bezpieczny i łatwy w obsłudze. Jest bardzo wygodny. Dwie dwuosobowe kabiny i dwie koje w mesie, w tym jedna rozkładana podwójna, zapewniają sporo miejsca dla siedmiu - ośmiu osób. W pełni wyposażony kambuz z kuchenką dwupalnikową i lodówką. Duży przedział sanitarny z umywalką i WC. Wiele szafek, jaskółek i bakist pomieszczą rzeczy załogi. Jacht z mieczem obrotowym.

(2kB)

(58kB)
Tango 780 Sport - "Król Maciuś I"

Tango 780 Sport jest jachtem regatowo-turystycznym przewidzianym do wygodnej żeglugi dla 6 - 8 osób. 
Zbudowany funkcjonalnie i prosty w obsłudze, a nowoczesne wyposażenie pozwala jednoosobowo prowadzić jacht bez  konieczności opuszczania kokpitu. 
Dzięki tali, wantom stabilizującym oraz kabestanowi z korbą możliwe jest jednoosobowo stawianie i kładzenie masztu . 
Niewielkie zanurzenie umożliwia cumowanie bezpośrednio przy brzegu.  

(2kB)(58kB) Bostrom 31 - "Bosse"

Bosse
jest jachtem morskim o bardzo dużej dzielonści morskiej.
Jest przewidziany  do wygodnej żeglugi dla 4 - 5 osób.
Posiada udogodnienia pozwalające kierować jachtem i żaglami
bez konieczności opuszczania kokpitu.
Łódź stacjonuje w Marinie Kamień Pomorski w Kamieniu Pomorskim.
(2kB)
VerityKuperrus Lemsteraak - "Aro"

Wygodny i ładny jacht spacerowy do wynajęcia na pływanie urlopowe po jeziorach mazurskich.
Bardzo dobrze sprawuje się na rzekach i kanałach oraz spokojnych wodach zalewowych. Nie wymaga uprawnień motorowodnych bo jej prędkość marszowa to zaledwie 10 - 12 km na godzinę. Łódź stacjonuje w miejscowości Ruciane Nida. 
(2kB)


Jachty są ubezpieczone, posiadają jacht casco oraz OC, w wpadku likwidacji szkód obowiązuje franszyza, czyli udział własny, w wysokości 10% ale nie mniejszy niż 860 zł,  który pokrywa czarterujący.

Każdy z moich mazurskich jachtów żaglowych można wynająć jako spacerowy jacht motorowy. Zostanie wtedy zdemontowany maszt i pływanie odbywa się na silniku.

Silniki mają moc poniżej 10 kW, więc można je obsługiwać bez uprawnień motorowodnych.
Koszt demontażu  masztu wynosi 150 zł.
Posiadam do wynajęcia lodówki przenośne zasilane propan butanem o pojemności około 40 litrów. Schładzają produkty do 30 stopni poniżej temperatura otoczenia.

Od czerwca 2017 roku, w związku z franszyzą ustaloną przez TUiR "WARTA" S.A.A,  obowiązuje kaucja w wysokości 860 zł, która jest wpłacana przy przejmowaniu  jachtu i zwracana po bezszkodowym zdaniu tego jachtu. W wypadku posiadania przez osobę prowadzącą jacht  ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, aktualnego na czas czarteru, kaucja wynosi 500 zł.
Zalecam gorąco posiadanie takiego ubezpieczenia, które niejednokrotnie jest składnikiem ubezpieczenia mieszkań lub domów i w takim pakiecie kosztuje dosłownie kilka złotych, a daje święty spokój w wypadku spowodowania przypadkowych uszkodzeń czyjegoś mnienia.
No i oczywiście zwalnia z utraty kaucji w wypadku powstania szkody na jachcie w czasie czarteru.